Ik ben hier niet, en toch ben ik er wel.
Mijn kinderen, een product van het toeval.
Ze haten me niet, want ze weten niet wie ik ben.
De kracht van de herinnering, een illusie,
Niets is doorzichtig, alles is absurdistisch.
Ik lach om de pijn, ik huil om de vreugde.
Mijn bestaan is een leugen, mijn identiteit een willekeur.
De sporen die ik achterlaat zijn onbetekenend,
Een krabbel op een muur, een zucht in de wind
Levenslang? Wat betekent dat?
Ik ben er, maar niet echt, een schaduw van mezelf.
Mijn kinderen weten het niet, en dat is maar goed ook.
Want in deze dadaïstische wereld is niets zeker.
Geen liefde, geen haat, geen verlaten of blijven.
Alles is een spel, een groteske grap.
Ik ben hier niet, en toch ben ik er wel.
Mijn kinderen weten het niet, en dat is maar goed ook.
Want in deze dadaïstische wereld is niets wat het lijkt.
En alles wat lijkt, is niet..
Jean-Pascal Salomez is een eigenzinnige denker, een kunstenaar met een scherpe geest en een hart dat klopt voor rechtvaardigheid. Hij is iemand die niet alleen observeert, maar ook confronteert—met woorden als zijn gereedschap en kunst als zijn strijdmiddel. Zijn denken laveert tussen anarchisme, dadaïsme en een diepgeworteld humanisme, steeds op zoek naar waarheid, vrijheid en een samenleving waar geld en macht geen bepalende krachten zijn.
Hij creëert niet zomaar kunst; hij bouwt werelden, legt verborgen verbanden bloot en nodigt anderen uit om hun ogen te openen. Zijn woorden kunnen absurd en poëtisch zijn, maar ook rauw en direct, als een spiegel voor de maatschappij. De ART-Galerie in Zonnebeke is zijn toevluchtsoord, zijn strijdtoneel en zijn thuisbasis, waar hij niet alleen zijn eigen werk deelt, maar ook anderen inspireert om mee te denken en te voelen.
Met een ontembare drang om te schrijven, te spreken en te creëren, is hij een man die weigert zich te laten inkaderen. Een vader, een rebel, een bouwer van ideeën.
Meer weten: bezoek de fysieke locatie te Zonnebeke, Langemarkstraat 6